Jak pracuju

Proces Hrdlička

Přidal jsem nějaké obrázky z Photoshopu, prozatím bez popisu…


1. Obvykle začínam tím, že zaznamenám nápad jako skicu do bloku. Chvíli ji nechávám uzrát a po nějaké době si nápad překreslím detailně tužkou do bloku. Velikost kresby je obvykle formát A4 nebo A3. Snažím se aby kresba byla co nejpřesnější, aby mě následné opravy ve Photoshopu nestály moc sil. Stínování dělám jen jemné, stíny a modelaci pak později přidám v počítači. Tato kresba co zde vidíte, je syrově naskenovaná kresba bez jakýchkoliv úprav.


2. Na tomto druhém obrázku můžete vidět, že jsem přidal takový kontrast, aby kresba dobře vynikala a stává se tak pevnou kostrou celého následného procesu. Kresba je pro mne nejdůležitější část obrazu, udržuje tak vše pohormadě. Už jsem i pozměnil nějaké detaily.


3. Nastává další fáze. Vyčistím kresbu od nežádoucích kresbiček okolo a prolnu ji pomocí efektu ve Photoshopu s barevným pozadím. Tím se stává kresba transparentní. Zbavuji se tak světlého podkladu papíru a nechám vyznít pouze tmavé odstíny kresby.


4. Nyní pomocí lasa vyberu plochu kterou vybarvím ve zvláštní vrstvě pod kresbou. Vrstva s kresbou je vždy navrchu. Zároveň si nakreslím štětcem pozadí a zkouším jaké je nejvíc vhodné. Kompozici, tvar krajiny, barvy atd. Například dole se snažím trošku nahodit modelaci skály.


5. Tady jsem už přidal do zvláštní vrstvy kopce v pozadí. Vše dávám neustále do zvláštních vrstev, později se s plochami dá mnohem jednodušeji pracovat, jako je separátní stínování, posun atd.. Na hrdličku jsem přidal skvrny maskování a přidal nějaké detaily, jako je třeba nádrž na boku a upravil jsem zobák. Občas musím nějaké detaily překreslit v počítači, protože po naskenování a zvětšení vypadají špatně. Je to způsobeno tím, že kreslím kresbu docela malou oproti tisku, který je nakonec podstatně větší.


6. Zde se konečně dostávám k modelaci. Vytvořím si výběr a v další vrstvě obvykle nad kresbou stínuji pomocí airbrushového štětce. Snažím se o jemnou modelaci obvykle černou barvou, na kterou aplikuji režim prolnutí (multiply-násobit). Na stínování pro mě ideální režim.Místo pro tvé názory:

Komentářů:58
 1. adana klima servisi | 11.02.2019 (10:30)

  i love very very much your work …
  you are god in art in first sorry for my mistake in english . because i am from iran and i am not perfect in EN .…

 2. adana klima servisi | 11.02.2019 (10:29)

  i am from iran and i am not perfect in EN .
  i love very very much your work …
  you are god in art …

 3. For beginners

 4. Adana Laptop Tamiri Yapan Firmalar | 22.01.2019 (14:09)

  for beginners

 5. ist too hard toturial for me… i thibk this is for beginners

 6. its just like pro anime… nice work

 7. rostislav veselý | 16.01.2019 (23:06)

  Dobrý den – prosím o info zda a kdy se koná komentovaná prohlídka výstavy v Heřmanově Městci. O výstavě jsem se BOHUŽEL dověděl až dnes.
  Těším se a děkuji.
  Zdravím, Veselý

 8. çiçek siparişi | 04.01.2019 (08:34)

  I wish i could show you some of my work someday, your opinion will mean the world to me.