Jak pracuju

Proces Hrdlička

Přidal jsem nějaké obrázky z Photoshopu, prozatím bez popisu…


1. Obvykle začínam tím, že zaznamenám nápad jako skicu do bloku. Chvíli ji nechávám uzrát a po nějaké době si nápad překreslím detailně tužkou do bloku. Velikost kresby je obvykle formát A4 nebo A3. Snažím se aby kresba byla co nejpřesnější, aby mě následné opravy ve Photoshopu nestály moc sil. Stínování dělám jen jemné, stíny a modelaci pak později přidám v počítači. Tato kresba co zde vidíte, je syrově naskenovaná kresba bez jakýchkoliv úprav.


2. Na tomto druhém obrázku můžete vidět, že jsem přidal takový kontrast, aby kresba dobře vynikala a stává se tak pevnou kostrou celého následného procesu. Kresba je pro mne nejdůležitější část obrazu, udržuje tak vše pohormadě. Už jsem i pozměnil nějaké detaily.


3. Nastává další fáze. Vyčistím kresbu od nežádoucích kresbiček okolo a prolnu ji pomocí efektu ve Photoshopu s barevným pozadím. Tím se stává kresba transparentní. Zbavuji se tak světlého podkladu papíru a nechám vyznít pouze tmavé odstíny kresby.


4. Nyní pomocí lasa vyberu plochu kterou vybarvím ve zvláštní vrstvě pod kresbou. Vrstva s kresbou je vždy navrchu. Zároveň si nakreslím štětcem pozadí a zkouším jaké je nejvíc vhodné. Kompozici, tvar krajiny, barvy atd. Například dole se snažím trošku nahodit modelaci skály.


5. Tady jsem už přidal do zvláštní vrstvy kopce v pozadí. Vše dávám neustále do zvláštních vrstev, později se s plochami dá mnohem jednodušeji pracovat, jako je separátní stínování, posun atd.. Na hrdličku jsem přidal skvrny maskování a přidal nějaké detaily, jako je třeba nádrž na boku a upravil jsem zobák. Občas musím nějaké detaily překreslit v počítači, protože po naskenování a zvětšení vypadají špatně. Je to způsobeno tím, že kreslím kresbu docela malou oproti tisku, který je nakonec podstatně větší.


6. Zde se konečně dostávám k modelaci. Vytvořím si výběr a v další vrstvě obvykle nad kresbou stínuji pomocí airbrushového štětce. Snažím se o jemnou modelaci obvykle černou barvou, na kterou aplikuji režim prolnutí (multiply-násobit). Na stínování pro mě ideální režim.Místo pro tvé názory:

Komentářů:71
 1. Reklam Ajansı | 10.02.2020 (15:31)

  Great showcase

 2. Lazer Epilasyon Servisi | 10.02.2020 (15:30)

  güzellik salonlarına lazer epilasyon tamiri bakımı ve onarımı ile ilgili hizmetler sunmaktayız. Tüm markaların lazer epilasyon tamiri bakımı ve onarımı ile hizmet vermekteyiz
  Sadece Mersin şehir merkezi hariçinde 15 ilçemizede hizmet vermekteyi

 3. Gaziantep lazer epilasyon servisi | 15.01.2020 (10:39)

  Gaziantep lazer epilasyon servisi click here my visit web site. Great sharing bro thank you information. http://www.lazerepilasyonservisi.com/blog/gaziantep-lazer-epilasyon-servisi

 4. Diyarbakır lazer epilasyon servisi click here my visit web site. Great sharing bro thank you information. http://www.lazerepilasyonservisi.com/blog/diyarbakir-lazer-epilasyon-servisi

 5. Mardin lazer epilasyon servisi | 15.01.2020 (10:37)

  Mardin lazer epilasyon servisi click here my visit web site. Great sharing bro thank you information. http://www.lazerepilasyonservisi.com/blog/sanliurfa-lazer-epilasyon-servisi

 6. Şanlıurfa lazer epilasyon servisi click here my visit web site. Great sharing bro thank you information. http://www.lazerepilasyonservisi.com/blog/sanliurfa-lazer-epilasyon-servisi

 7. ankara lazer epilasyon servisi | 24.12.2019 (02:16)

  Ankara lazer epilasyon servisi ankarada bu işi en iyi yapan tek firma bu web sitesidir. sizde bi lazer epilasyon tamiri yaptırmak isterseniz bu firma ile görüşmeden kesinlikle cihazınıza müdahelede bulundurmayın.

 8. izmir lazer epilasyon servisi | 24.12.2019 (02:15)

  İzmir lazer epilasyon servisi good your info thanks bro.

 9. lazer epilasyon servisi | 24.12.2019 (01:56)

  lazer epilasyon servisi awesome text thanks.

 10. istanbul lazer epilasyon servisi | 24.12.2019 (01:55)

  İstanbul lazer epilasyon servisi here my web site click here bro.

 11. adana lazer epilasyon servisi | 24.12.2019 (01:54)

  nice text bro. im share for you.

 12. adana lazer epilasyon servisi | 14.12.2019 (08:22)

  It has been a nice sharing of health in your hand. Your articles are very useful and have a wide range of information. Laser hair removal services.

 13. lazer epilasyon servisi | 19.11.2019 (12:30)

  Merkez Şubesi adana’da sürdürmekte olduğumuz Lazer epilasyon servisi başlıca servislik verdiğimiz bileşenler. Ipl Lazer Tamiri, Diode Lazer Tamiri, Soğuk Hava Üflemeli Lazer Tamiri, Soğuk Hava Cihazı, Soğuk Hava Üflemeli Cihaz Servisi, Lumenis Diode Lazer Tamiri, Candela Lazer Tamiri, IPL Lazer Epilasyon cihazları, Lazer Epilasyon Tamiri, Diode Lazer Epilasyon cihazları, Ipl – Shr Lazer Epilasyon cihazları, Lazer Epilasyon Teknik Servisi, lazer epilasyon fiyatları, lazer epilasyon fiyatlari 2019, lazer epilasyon başlık değişimi, lazer epilasyon başlık dolumu, lazer epilasyon arızaları, quattro lazer epilasyon servisi, quattro lazer epilasyon tamiri, vortex lazer epilasyon başlık değişim, diode lazer epilasyon tamiri, ipl başlık, ipl lamba, ipl başlık dolumu, ipl lazer epilsayon başlık, lazer epilasyon cihazı üretimi, lazer epilasyon üretimi, IPL Lamba Onarım & Değişim, Başlık Dolumu, IPL Başlık Onarım & Değişim, Vortex Lazer Epilasyon Servisi, Vortex Lazer Epilasyon Tamiri, IPL Power Onarım & Değişim, Vortex Lazer Epilasyon Tamiri, IPL Fiber Kablo Onarım & Değişim, Buz Başlık, Bar & Lens Onarım & Değişim, Lazer Epilasyon, Odak Lens Onarım & Değişim, Ekran Onarım & Değişim, Diode Lazer Epilasyon Servisi, İnterface Onarım & Değişim, Filtre Onarım & Değişim ve tüm lazer epilasyon cihazları tamiri, bakımı verdiğimiz güvenilir, hızlı hizmeti en iyi şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Royal Medikal grup şirketi olarak kendi firmamiz şahsına cihaz üretimi mevcuttur.

 14. adana klima servisi | 11.02.2019 (10:30)

  i love very very much your work …
  you are god in art in first sorry for my mistake in english . because i am from iran and i am not perfect in EN .…

 15. adana klima servisi | 11.02.2019 (10:29)

  i am from iran and i am not perfect in EN .
  i love very very much your work …
  you are god in art …

 16. For beginners

 17. Adana Laptop Tamiri Yapan Firmalar | 22.01.2019 (14:09)

  for beginners

 18. ist too hard toturial for me… i thibk this is for beginners

 19. its just like pro anime… nice work

 20. rostislav veselý | 16.01.2019 (23:06)

  Dobrý den – prosím o info zda a kdy se koná komentovaná prohlídka výstavy v Heřmanově Městci. O výstavě jsem se BOHUŽEL dověděl až dnes.
  Těším se a děkuji.
  Zdravím, Veselý

 21. çiçek siparişi | 04.01.2019 (08:34)

  I wish i could show you some of my work someday, your opinion will mean the world to me.